top of page

XIII. Otevřené sklepy Chvalovice

15. června 2024

Jako každý rok se třetí červnovou sobotu, tedy 15. června, v chvalovické sklepní uličce otevřou vinné sklepy. Akce Otevřené sklepy Chvalovice, kterou pořádá Vinařský spolek Chvalovice, se letos koná již po třinácté a každoročně se těší velkému zájmu široké vinařské veřejnosti. Pískovcové sklepy se otevřou v 10.00 a budou oficiálně uzavřeny ve 20.00 hodin. Neoficiálně bude otevřeno patrně dlouho do noci.

Na milovníky vína čeká v sedmadvaceti otevřených sklepech celá škála bílých, růžových i červených vín nejen od renomovaných profesionálních vinařství, ale i od drobných vinařů, kteří velmi často překvapí a dokazují, že nejsou o méně kvalitní ve srovnání se svými profesionálními kolegy. K dispozici bude také občerstvení, v mnoha případech i teplé pochoutky či káva. Vedle tradiční mapky a skleničky, která je oblíbeným suvenýrem, obdrží návštěvníci u vstupu do areálu také katalog nabízených vín v jednotlivých sklepech.

V informačních stáncích si návštěvníci budou moci zakoupit vstupenku a bločky. Vstupenka v hodnotě 200 Kč obsahuje degustační sklenku, informační leták s mapou sklepů a identifikační pásku. V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno k ochutnávce cca 8 vzorků vín. Budete mít možnost nejen ochutnat kvalitní chvalovická vína, ale prohlédnout si prostředí pískovcových vinných sklepů a seznámit se s našimi vinaři.

Informační stánky budou otevřené v sobotu od 10:00 do 20:00 hod. Sklepy budou oficiálně otevřeny v rámci této akce od 10:00 do 20:00 hod.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na

​​

Parkování

Prosíme vás, abyste respektovali pokynu osob řídících provoz a parkovali na vyhrazeních parkovištích, příp. tak, abyste neblokovali vjezdy a vždy bylo zachováno místo dle vyhlášky pro průjezd záchranářů atd.

Doprava

Vedle běžné autobusové dopravy ze Znojma do Chvalovic pojede zvláštní linka Znojmo - Chvalovice sklepy a zpět. Odjezdy ze Znojma budou v 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin. Odjezdy z chvalovické sklepní uličky do Znojma pak v 19.00, 20.00 a ve 22.00 hodin. První spoj do Chvalovic a poslední do Znojma bude posílen. Odjezdy zvláštních autobusů ze znojemského autobusové nádraží budou ze stanoviště linky do Chvalovic.

bus24.png

Mapka otevřených sklepů

mapka2024.png

Zbývá doufat, aby na v pořadí třinácté koštování bylo pěkné počasí, které ještě umocňuje příjemný zážitek. Snad smolné číslo 13 bude pro otevřené sklepy tím šťastným.

Těšíme se na vás.
Vinaři z Chvalovic.

52540430436_3969ef02f6_k.jpg
CONTACT
bottom of page